www.mkzabava.com

 
 
 
 

Фестивалот на пивото – Прилеп 2014 вечерва на главната бина го најавува Ди-џеј Афро

Е-пошта Печати PDF

По повод претстојниот Фестивал на пивото – Прилеп 2014 вечерва на големата централна бина пред Комерцијална банка на Плоштадот Александрија во Прилеп со почеток од 22.00 часот ќе настапи ди-џеј АФРО.

Повеќе

Погледнете : Крадец се степа со продавачот,па се расплака (видео)

Е-пошта Печати PDF

Интересно видео од неуспешен грабеж се појави на интернет, покажува како разбојник се расплака по борбата со продавачот на бензинска станица. Иако разбојникот беше вооружен со нож продавачот успеа да го онеспособи и на крај да го утеши.

Повеќе

Дали може да се вози Mercedes SLK со штикли? (видео)

Е-пошта Печати PDF

Кога ќе седне згодна девојак позади воланот на скап и егзотичен автомобил е тука веќе имаме вистински хит кој за кратко време ќе стане омилен на интернет, поготово помеѓу машката популација.

Повеќе

Најдобриот компјутер направен досега

Е-пошта Печати PDF

Е ова ви е "limited edition" ... Ретко може да се најде, а и цената му е многу висока. : )

Повеќе

К-15 Буби го боле меот (Видео)

Е-пошта Печати PDF

Мало потсетување на легендарните К-15. :)

Повеќе

Најбрзото BMW на светот

Е-пошта Печати PDF

МКзабава ви го претставува најбрзото BMW кое е произведено до сега... : )

Повеќе

Слушнете ја најурнебесната смеа на светот (видео)

Е-пошта Печати PDF

Лесно е да се изгради кариера во stand-up комедија кога вашиот најголем обожавател има најурнебесна смеа во светот!

Повеќе

Скокање преку оган - FAIL (видео)

Е-пошта Печати PDF

Супер забава, смеа и потоа скокање преку оган кое можеше да заврши трагично...

Повеќе
 
 
 
 
Сурфер го соборил светскиот рекорд "јавајќи" на бран висок 27 метри

article thumbnail

Американскиот сурфер Гарет МекНамара влезе во историј [ ... ]


Њујорк од авион на далечинско управување (видео)

article thumbnail

Еден авион со далечински управувач, камера поставена н [ ... ]


Дете и неговиот питон

article thumbnail

Во Камбоџа едно дете како домашно милениче има смртоно [ ... ]


Хорор сцена - Кутре за прв пат се виде во огледало (видео)

article thumbnail

Погледнете што се случи кога ова кученце за прв пат го  [ ... ]


Секси телефон -5-

article thumbnail

Трендот на фотографирање пред огледало продолжува. : )


Ако сакате тетоважи ова е правото место за вас (фото)

article thumbnail

Ако сакате тетоважи ова е правото место за вас.


Бомбаш самоубиец

article thumbnail

Овој бомбаш навистина поседува добро експлозивно оруж [ ... ]